فروش دستگاه لیزر درختچه آیلکس

نامهای مرسوم : ایلکس ( خاس ) – خاس همیشه سبز یا خاس خاردار – دارنده اشکال سبز و ابلغ است .

اسم ان دستگاه لیزر یسی &# دستگاه لیزر درختچه به ژاپنی , European holly

نام علمی : Ilex Serrata Aquifolium

خانواده : خاسیان Aquifoliaceae

رنگ دستگاه لیزر : –

ایلکس هرس شده

دستگاه لیزر ایلکس , سپید ریز و معطر است البته اهمیت زینتی ندارد و دستگاه لیزر های نر بر درخت های نر و دستگاه لیزر های ماده بر درخت های ماده در اردیبهشت ماه و خرداد می رویند . درختان نر و ماده را نمی توان از یکدیگر گشوده شناخت مگر تا سن 12 – 4 سالگی درخت که در این سنین به دستگاه لیزر می نشیند . .

صورت دستگاه لیزر :

در درخت نر دستگاه لیزر ها زردرنگ می‌باشند و پای دمبرگ ها بر شاخه می رویند . در درخت ماده دستگاه لیزر ها تکی یا این که سه تایی , کوچک و به رنگ سپید یا صورتی ملایمی هستند که از 4 دستگاه لیزر برگ و 4 کاسبرگ تشکیل شده شده اند .

میوه :

میوه‌های شفت‌ مثل به رنگ قرمز‌رنگ دارد که ظاهری قشنگ به گیاه داده است و میوه آن با استمرار است . میوه ها حبه های قرمز رنگ درخشانی هستند به قطر 6 الی 10 میلیمتری که بر شاخه های سال پیشین می رویند . ندرتا رنگ آنها نارنجی رنگ و زرد رنگ نیز می‌تواند باشد .

میوه و بذر ایلکس

میزان حد عمده : 9 تا 15 متر ( البته اکثر وقت ها تحت عنوان پرچین به طور کوتاه هرس می شود . )

فصل دستگاه لیزر دهی :

دوران دستگاه لیزر دادن این گیاه در فصل‌پاییز و فصل‌زمستان میباشد .

برگ :

برگ ایلکس 2 . 5 تا 7 سانتیمتر و پهنای 2تا 4 سانتیمتر , سبز تیره و براق است , پیچ‌و‌خم دار و متناوب است و دندانه های درشت نوک تیز دارد و در بعضا دسته ها ابلق است .

برگ درخت خاس یا این که ایلکس

خاستگاه و موطن گیاه :

ایلکس بومی اروپا و غرب آسیا و شمال افریقاست .

توضیحات در خصوص گیاه و وضعیت حفظ ایلکس :

ایلکس درختان نر و ماده جداازهم داراست و برای بارور شدن آن گرده افشانی لازم است و در نقاطی که وسعت کافی برای کاشت درختان نر و ماده نیست , خوبتر است یکسری شاخه نر به اساس ماده پیوند شود . ایلکس که رشد کندی داراست , قادر است درخت بلندی باشد اما اغلب با تاجی مخروطی تا 9 – 15متر قد میکشد و یا این که نظیر پرچین یا این که درختچه کوتاهی هرس میگردد . ریشه ایلکس دوچندان عمیق است .

درخت انبوه ایلکس با آن برگ های دندانه دار براق و میوه های سرخ خوش دستگاه لیزر واقعاً درخت خاصی است ; خصوصاً فصل‌زمستان بی برگ و توشه با حضور سبز و قرمزش مالامال پر نمک و حرارت می‌شود . این درخت با شاخ و برگ انبوهش در باغ و باغچه , چه کنار نیز کاشته شوند و چه به طور پرچینی متراکم هرس و کوتاه شوند و چه تکدرخت خوش نمای باغچه باشد , چه مهمان دستگاه لیزر خانه شود فرقی ندارد ; تمامی جا خاص و چشم گیر است ; چه بسا با میوه های سرخش پرندگان را به باغچه دعوت می نماید .

ایلکس پایه دار

خاک مطلوب :

به طولانی تر خاک ها سازگار میباشد و در خاک های بی نیاز , مرطوب و پاره ای سنگین وزن شایسته ترین پرورش را دارد . گیاهی اسید دوست است و کمی قلیایی بودن بستر را می پذیرد . در کل خاک آن می بایست زهکش خیر و خوبی داشته باشد .

روشهای ازدیاد و نشر :

نشر با بذر : هر میوه 3 یا 4 بذر در دل خود دارد که اما تا دو یا این که سه فصل بهار آنگاه جوانه نخواهد زد .

انتشار با قلمه : با تنظیم قلمه های چوب قابل انعطاف در آخرها تابستان یا اوایل پاییز می بضاعت و توان ایلکس را نشر کرد .

خوابانیدن شاخه : –

لینک زدن : امکانپذیر است .

نیاز های نوری :

در آفتاب کامل به خوبی رویش می کند . در مکان های نیم سایه یا به طور کامل سایه هم قادر است رویش نماید .

دما و آب و هوای ایده آل :

در اقلیم های خنک و مرطوب بهترین رشد را دارد . به سرمای شدید مقاوم است اما سرمای فصل زمستان را دوست ندارد . گیاه را از می بایست از بادهای سرد زمستانی نگهداری نمود و هم به گرما نیز مقاومت بسیار خوبی است .

برگ درخت ایلکس

کاربردها :

این گیاه به‌ شکل منفرد یا این که توده‌ای کاشت می‌شود , اما هدف ما بیشتر استعمال به دلیل ساخت پرچین و جایگزین کردن آن به جای درختچه‌های آب‌بر مرسومی است که هم‌اکنون در فضاهای سبز شهری مرزوبوم از آن استعمال می گردد .

میوه ایلکس برای انسانها خوردنی نیست البته قادر است طعام پرندگان باشد . فصل میوه ایلکس فصل پاییز است و تا فصل زمستان بر شاخه دوام می‌آورد .

خواص دارویی و درمانی :

طریقه مصرف :

کود دهی :

هرس :

با هرس میتوان طول آن را در اختیار گرفتن نمود و به فرم دلخواه که در محوطه سازیها معمولا پرچینی است در آورد .

آب پاشی :

به آبیاری در